PLASTYKA WARG SROMOWYCH


Wygląd zewnętrznych narządów intymnych jest bardzo ważny dla każdej Kobiety. Wszelkie zmiany ich estetyki to problem, który ma kolosalny wpływ na samoocenę Kobiety, jej otwartość na relacje intymne i życie seksualne. Utrudnia również niektóre codzienne czynności. Dlatego też coraz istotniejszą pozycję w ginekologii estetycznej zajmuje rekonstrukcja korekcyjna waginy.

PROBLEM


Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Deformacja oraz asymetria warg sromowych są często wynikiem porodów drogami natury, a przerost (hipertrofia) wynikiem predyspozycji genetycznych lub nadmiernego przyrostu masy ciała.

ROZWIĄZANIE


Korekcja tych defektów, w zależności od rodzaju problemu lub stopnia jego zaawansowania, możliwa jest dzięki chirurgicznym lub nieinwazyjnym procedurom wykonywanym laserem MonaLisa Touch™. Zabiegom tym poddają się zarówno kobiety bardzo młode jak i dojrzałe. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie istotne i poprawiają komfort życia kobiety.

PRZEBIEG ZABIEGU


W przypadku wyciągnięcia warg sromowych typu I i II, będącego wynikiem utraty jędrności skóry, stosuje się zabieg nieinwazyjny przy wykorzystaniu końcówki skanującej, która działa na obszar zabiegowy skracając włókna kolagenowe oraz prowokując produkcję nowego kolagenu i elastyny. W efekcie dochodzi do zagęszczenia i ujędrnienia skóry. Procedura przebiega identycznie jak np. w przypadku leczenia problemu nietrzymania moczu. Przed wykonaniem zabiegu laserowego przeprowadzany jest wnikliwy wywiad ginekologiczny. Po przeprowadzonej rozmowie odbywa się badanie ginekologiczne, podczas którego lekarz jest w stanie wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz anatomiczne zmiany, które wykluczają z wykonania zabiegu. W przypadku wyciągnięcia warg sromowych typu III i IV oraz innych deformacji, asymetrii lub hipertrofii stosuje się metodę chirurgiczną – labioplastykę. Zabiegi wykonywane laserem MonaLisa Touch™, relatywnie osiągają dużo lepsze wyniki od procedur przeprowadzanych przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

EFEKTY


Dzięki zabiegowi labioplastyki MonaLisa Touch™ kobieta uzyskuje estetyczny wygląd zewnętrznych narządów intymnych oraz odzyskuje pewność siebie i radość z życia seksualnego.Rehabilitacje po zabiegu i powrót do pełnej sprawności również seksualnej trwa do miesiąca.