Dr n. med. Marek Hęsiak


TWÓRCA CENTRUM MEDYCZNEGO MIRENANajlepsza opieka ginekologiczna zaczyna się od budowania zaufania i pełnego zrozumienia potrzeb Pacjentek.


Jestem lekarzem specjalistą położnictwa i ginekologii, który praktykę lekarską rozpoczął w 1985 r., po ukończeniu Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Większość życia zawodowego spędziłem w mundurze oficera – lekarza. Być może ten status oraz związane z nim poczucie odpowiedzialności za innych, a może również etos lekarza wojskowego sprawiły, że – obok fachowości i doświadczenia – dysponuję również dużą dozą wrażliwości i empatii wobec osób potrzebujących pomocy.

Cechy te bardzo pomagają mi w codziennej pracy – zarówno w prowadzeniu Centrum MIRENA, jak też na piastowanym od 2007 r. stanowisku Ordynatora Kliniki Ginekologii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy, jednego z najbardziej cenionych szpitali w Polsce.

Dla większości Kobiet wizyta u ginekologa to przeżycie, często związane ze stresem.
Moją rolą jest zmniejszenie tego stresu, a nie tylko przeprowadzenie badań lub wykonanie zabiegów ginekologicznych.Bardzo lubię i szanuję swoją pracę. Staram się zapewniać Pacjentkom poczucie bezpieczeństwa i komfortu, gwarantując im przyjazną atmosferę w gabinecie oraz całodobowy kontakt telefoniczny. Moja gotowość do udzielania szczegółowych porad oraz pomocy Pacjentkom nie ogranicza się wyłącznie do godzin otwarcia Gabinetu.

Nieustanne dbam o podnoszenie moich kwalifikacji oraz poszerzanie zakresu usług ginekologicznych, również o te najnowocześniejsze.Moją wiedzę i umiejętności doskonalę poprzez ciągłe dokształcanie. Co roku uczestniczę w licznych kursach i sympozjach organizowanych pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, a także Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. Poszerzanie wiedzy i zakup nowoczesnego sprzętu medycznego pozwalają mi podążać za światowymi trendami związanymi m.in. z ginekologią estetyczną. Dzięki temu mogę odpowiadać na zmieniające się potrzeby Kobiet – Pacjentek w każdym wieku.

Wykształcenie i doświadczenie zawodowe
W Klinice Ginekologii i Położnictwa 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy przeszedłem wszystkie etapy kariery zawodowej, od młodszego asystenta aż do ordynatora.Stale korzystam z internetowych serwisów medycznych. Śledzę też najważniejsze wydarzenia i nowości związane z ginekologią, położnictwem oraz medycyną estetyczną sfery intymnej.

Wszystko to sprawia, że z jednej strony jestem w stanie zaoferować moim Pacjentkom bardzo szeroki zakres opieki ginekologicznej, a z drugiej strony – w każdej z ww. dziedzin mogę poszczycić się dobrymi efektami klinicznymi i wieloma sukcesami.