– skuteczna i wygodna metoda antykoncepcji
Dr Marek Hęsiak to doświadczony lekarz, który od lat pomaga Kobietom w znalezieniu idealnej dla nich metody antykoncepcyjnej. Jedną z najnowocześniejszych, najskuteczniejszych i najwygodniejszych w użytkowaniu metod antykoncepcji jest obecnie wewnątrzmaciczny System Mirena. Doktor zakłada wkładki Mirena od 2000 roku, czyli prawie od początku ich funkcjonowania na polskim rynku. Do chwili obecnej dr Hęsiak założył już ponad 300 wkładek, oferując kompleksowe usługi związane z tym rodzajem antykoncepcji:

• wywiad indywidualny, poradnictwo antykoncepcyjne – dobór optymalnej metody antykoncepcji oraz odpowiedniego rodzaju wkładki (MIRENA, JAYDESS),
• badania i porady poprzedzające założenie wkładki,
• założenie Systemu Mirena lub wkładki Jaydess,
• wizyty kontrolne podczas użytkowania wkładki przez Pacjentkę,
• usuwanie (ewakuacja) wkładki domacicznej.
 

Najważniejsze informacje o Systemie MirenaMirena® jest to domaciczny system terapeutyczny, który zapobiega ciąży na kilka sposobów, m.in. zagęszcza śluz szyjkowy, hamuje wzrost błony śluzowej w macicy, wpływa na zmniejszenie ruchliwości plemników w jamie macicy i jajowodach. System ma kształt litery „T”, co zapewnia odpowiednie dopasowanie do jamy macicy.

Od „klasycznych” wkładek Mirena różni się m.in. dodatkowym działaniem hormonalnym – po założeniu uwalnia do macicy hormon lewonorgestrel. Jest on pochodną progesteronu – hormonu naturalnie występującego w kobiecym organizmie. Ma szerokie zastosowanie w ginekologii jako składnik pigułek antykoncepcyjnych. Lewonorgestrel stopniowo (przez 5 lat) uwalnia się w sposób ciągły z polimeru zawartego w Systemie Mirena i wykazuje zarówno działanie miejscowe na błonę śluzową macicy, jak również ogólnoustrojowe działanie antykoncepcyjne.

Lek Mirena jest stosowany w celu zapobiegania ciąży, ale również w leczeniu nadmiernych krwawień miesiączkowych.


Najważniejsze informacje o wkładce


Jaydess® to wkładka wewnątrzmaciczna, oferowana przez producenta Systemu Mirena –niemiecki koncern farmaceutyczny Bayer. Stanowi ona bardzo efektywną i wygodną formę długoterminowej metody antykoncepcji. Jest dedykowana przede wszystkim kobietom młodym, a zwłaszcza tym, które jeszcze nie rodziły.

Jest najmniejszą dostępną spiralą hormonalną. Zawiera niewielką dawkę hormonu (13,5 mg lewonorgestrelu), który codziennie, w sposób ciągły uwalniany jest do macicy, zapewniając całodobową ochronę antykoncepcyjną przez okres do 3 lat.